بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی (چارتر و سیستمی)
1
بزرگسال (+12) سال
0
کودک (2-12) سال
0
نوزاد (0-2) سال
سفر یکطرفه
سفر دو طرفه
تاریخ انتشار:
نویسنده: نسرین سمندری

چگونگی استعلام بلیط هواپیما

استعلام بلیط هواپیما

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که هنوز به خرید اینترنتی بلیط هواپیما اعتقاد ندارید و در مورد صحت اعتبار بلیطتان پس از خرید اینترنتی یا خرید آن از آژانس های مسافرتی نگران هستید ما به شما توصیه می کنیم حتما پس از خرید، استعلام بلیط هواپیما را از طریق سایت ایرلاینی که بلیط متعلق به آن است یا سایت هواپیمایی کشور انجام دهید. معمولا برای خطوط هوایی معتبر مثل هواپیمایی ایران ایر،ماهان، آسمان، کاسپین، تابان و چند خط هوایی دیگر امکان استعلام بلیط از سایت سازمان هواپیمایی کشور نیز وجود دارد. می توانید با مراجعه به لینک زیر ایرلاین خود را انتخاب کنید و اعتبار سنجی بلیط خود را انجام دهید.


http://www.cao.ir/validation-electronic-tickets


چگونه استعلام بلیط خود را از طریق سایت انجام دهیم؟


برای اطمینان از صحت اعتبار بلیط خود باید به سایت اینترنتی ایرلاینی که بلیط هواپیما ی شما مربوط به آن ایرلاین است وارد شوید و به قسمتی که برای سنجش اعتبار بلیط مشخص شده است وارد شوید. در این قسمت مشخصاتی را که خواسته شده ارائه دهید تا صحت اعتبار بلیطتان تایید شود.


مثلا اگر بلیط شما مربوط به هواپیمایی ایران ایر می باشد وارد سایت رسمی هواپیمایی ایران ایر با نشانی اینترنی www.iranair.com  می شوید و در صفحه اول گزینه آبی رنگ «کنترل اصالت بلیط» را انتخاب کنید. سپس صفحه ای مانند شکل زیر برایتان نمایش داده می شود. در این قسمت می توانید از دو طریق یعنی وارد کردن کد رزرو یا وارد کردن شماره 13 رقمی بلیط خود صحت اعتبار بلیط را بررسی کنید.


استعلام بلیط هواپیما


برای پروازهای چارتری که استعلام بلیط ندارند چه کار کنیم؟!


همانطور که می دانید تایید اعتبار و صحت رزرو بلیط های سیستمی از همان لحظه خرید بلیط امکان پذیر است در صورتی که استعلام بلیط هواپیما برای پرواز های چارتر وجود ندارد. دلیل آن هم این است که لیست مسافرین پروازهای چارتر حدود دو ساعت قبل از پرواز توسط شرکت چارتر کننده به شرکت هواپیمایی ارسال می شود و شما نمی توانید تا آن زمان صحت آن را بررسی کنید. اما نگران نباشید! در صورت بروز مشکل و نبود اسم شما در لیست مسافران، می توانید از گارانتی اعتبار چارتر کننده استفاده کنید.


تفاوت بلیط چارتر و سیستمی چیست؟


پروازهای سیستمی برنامه و ساعت مشخص دارند و توسط خطوط هوایی و آژانس های مسافرتی ارائه می شوند. امکان کنسلی و تغییر ساعت در آن با کسر جریمه مشخص وجود دارد. در صورتی که در پروازهای چارتری شرکت چارتر کننده قسمتی از صندلی های یک هواپیما یا تمام صندلی های آن را برای مدت مشخص اجاره کرده و بلیط ها را با زمان و قیمت دلخواه به فروش  می رساند و امکان تغییر زمان و کنسلی معمولا در آن وجود ندارد اگر هم وجود داشته باشد جریمه مشخصی ندارد و جریمه ها را معمولا خود شرکت چارتر کننده تعیین می کند. قیمت بلیط های چارتری معمولا ارزان تر است.

4
0
پاسخ به نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.