بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی (چارتر و سیستمی)
1
بزرگسال (+12) سال
0
کودک (2-12) سال
0
نوزاد (0-2) سال
سفر یکطرفه
سفر دو طرفه
تاریخ انتشار:
نویسنده: نسرین سمندری

شرکت هواپیمایی تابان

هواپیمایی تابان

شرکت هواپیمایی تابان را می توان به عنوان یکی از جدیدترین شرکت های هواپیمایی نام برد. این ایرلاین در سال 1384 از سازمان هواپیمایی کشوری مجوز خود را دریافت و پروازهای خود را به طور رسمی از سال 1385 با اولین فروند هواپیمای خود از نوع Bae 146-300 آغاز کرد. این شرکت هواپیمایی تازه تأسیس توسط خلبان اصغر عبدالله پور و مشارکت شرکت های سهامی توس گستر و همچنین منطقه ویژه اقتصادی سرخس تاسیس شد و دفتر مرکزی آن اکنون در مشهد قرار دارد.


 


بلیط هواپیما تابان


شرکت هواپیمایی تابان یک شرکت تازه تاسیس است و در 21 خط پروازی خارجی و داخلی می توانید بلیط هواپیما این شرکت را تهیه نماید و قیمت بلیط های آن نیز نسبت به سایر ایرلاین ها مناسب است. بلیط هواپیما تابان را می توانید از دو طریق آژانس های مسافرتی و سایت های اینترنتی فروش بلیط هواپیما تهیه کنید.


شرایط پذیرش مسافر در هواپیمایی تابان


- تنها مسافرانی که نام آن ها در بلیط قید شده است می توانند سوار هواپیما شوند و به همین دلیل ارائه مدارک شناسایی الزامی می‌باشد.


- بلیط صادر شده قابل انتقال نمی باشد مگر در مواقع ضروری و طبق ضوابط.


- بلیط های صادر شده همیشه جزو دارایی های شرکت هواپیمایی صادر کننده بلیط می باشد.


- کد اختصاری هواپیمایی تابان با علامت W5 در بلیط ها درج می شود.


- زمان خاتمه پذیرش برای پروازهای خارجی یک ساعت قبل از پرواز و برای پروازهای داخلی نیم ساعت قبل از پرواز می باشد. در صورت دیر تر مراجعه کردن به فرودگاه شرکت هواپیمایی تابان بلیط مسافرانی که طبق ساعت مققر مراجعه نکرده اند را باطل خواهد کرد.


هواپیمایی تابان


شرایط عدم پذیرش مسافر


به صلاحدید شرکت هواپیمایی تابان در موارد زیر عدم پذیرش مسافر صورت خواهد گرفت:


- شرایطی که حمل و پذیرش مسافر سلامت مسافران و کروی را به خطر بیاندازد و یا تحت تأثیر قرار دهد.


- مناسب نبودن شرایط فیزیکی و روحی مسافر مثل استفاده از روان گردان یا الکل 


- اجتناب نمودن مسافر از بازرسی های امنیتی


- پرداخت نکردن مالیات، هزینه ها و عوارض توسط مسافر


- رعایت نکردن دستورالعمل های امنیتی و ایمنی


- دارا بودن سابقه هر یک از موارد ذکر شده در بالا توسط مسافر


قوانین حمل بار


- ابعاد چمدانی که مسافر به قسمت بار تحویل می دهد باید نباید در مجموع طول و عرض و ارتفاع بیش از 158 سانتی متر یا 62 اینج باشد و وزن هر چمدان نباید بیش از 30 کیلوگرم باشد.


- هواپیمایی تابان به مسافران توصیه می کند تا فرودگاه خروجی را از وجود هر گونه وسیله بزرگ یا سنگین تحت عنوان چمدان که وزنی بیش از 30 کیلوگرم و ابعادی بیش از 203 سانتی متر دارد مطلع سازند تا هماهنگی های لازم جهت حمل وانتقال از قبل صورت گیرد.


- هر کدام از چمدان های مسافرین باید دارای برچسب و تگ قابل مشاهده از نام و مقصد مسافران بر قسمت بیرونی چمدان باشد پس مسافران بهتر است برچسب اطلاعات لازم را داخل هر بسته قرار دهند.


- از قرار دادن وسایل و اشیاء قیمتی مثل پول نقد، طلا، جواهرات، اسناد و مدارک، اوراق بهاردار، ضمانت نامه بانکی، کلید، سوییچ خودرو، کامپیوتر شخصی، تلفن همراه، کارت اعتباری، مدارک شناسایی و پاسپورت و مواردی مشابه این در چمدان های قابل پذیرش خودداری کنید.


هواپیما تابان


حمل کالاهای خطرناک در چمدان


حمل هرگونه کالای خطرناک در چمدان ممنوع است که این کالا ها شامل: لوازم آتش بازی و مواد منفجره، گازهای تحت فشار و آتش زا و غیره، سیلندر گاز تحت فشار و سوخت فندک، نیتروژن مایع و گازهای فوق سرد شده، رنگ، تین، آستون، انواع پاک کننده ها و چسب ها، مواد آتش زا و کبریت. مواد اکسید کننده و اکسید شونده مثل پاک کننده ها و سفید کننده ها. مولدهای اکسیژن شیمیایی، بادکننده های کیسه های هوا. دی اکسید کربن، اکسیژن مایع سرد شده. لوازم اطفای حریق. آلات صنعتی مثل فشارسنج، کلیدهای جیوه ای و لوازم یکسو کننده. آرسنیک، گاز اشک آور و سموم دفع آفات نباتی. انواع چراغ قوه. مواد عفونی حامل باکتری و ویروس. مواد رادیو اکتیو. مواد سمی و مسموم.


باری که مسافر می تواند همراه خود به داخل کابین ببرد


علاوه بر باری که مسافر مجاز است به قسمت بار تحویل دهد می تواند بدون پرداخت هزینه اضافی وسایل زیر را می تواند همراه خود به داخل کابین ببرد:


- یک کیف دستی با مجموع ابعاد 118 سانتی متر که وزن این بار در مسیرهای داخلی و خارجی برای مسافران عادی 5 کیلوگرم و در مسیرهای داخلی و خارجی برای مسافران بیزینس کلاس 7 کیلوگرم است.


- یک پتو یا ملحفه و اورکت


- یک عصا یا چتر


- یک دوربین


- غذای نوزاد 


- مجله و روزنامه به میزان منطقی برای مطالعه در پرواز


- وسایلی مثل عصای زیر بغل یا سایر اعضای مصنوعی که مسافر وابسته به آنهاست.


 


مقاصد پروازی هواپیمایی تابان 


مقاصد داخلی


اهواز، اصفهان، خرم آباد، کیش، مشهد، رشت، شیراز، تبریز، تهران، یزد، زاهدان


مقاصد خارجی


عراق (بغداد و نجف)، پاکستان (لاهور و کراچی)، روسیه (مسکو، سنپترزبورگ و آستاراخان)، ترکیه (استانبول)، گرجستان (تفلیس)، ارمنستان (ایروان).


ناوگان تابان

نوع هواپیما

تعداد

ایرباس ای 310

1 فروندبی آی ئی 146

 1 فروندبوئینگ 737 کلاسیک

3 فروندبوئینگ 757

1 فروندمک دانل داگلاس ام دی 80

5 فروند
سوانح و حوادث 


3 بهمن 1388: یک فروند هواپیمای این شرکت هواپیمایی از نوع توپولوف 154 که 157 سرنشین و 13 خدمه داشت در مسیر آبادان به مشهد هنگام فرود در فرودگاه مشهد آتش گرفت و موتورهای هواپیما و داخل هواپیما به کلی سوخت. همچنین بال سمت راست وچرخ و دم هواپیما جدا شد. در این حادثه کسی کشته نشد اما 47 مصدوم داشت.


 15 بهمن 1390: پرواز شماره 6262 این ایرلاین که از کیش به مقصد تهران پرواز کرد دقایقی پس از بلند شدن به دلیل نقص فنی مجبور شد در کیش فرود اضطراری داشته باشد.


8 اردیبهشت 1394: پرواز شماره 6357 تابان در مسیر تهران به نجف حدود یک ساعت و نیم پس از پرواز به دلیل به وجود آمدن نقص فنی در طول مسیر که ظاهرا منجر به از دست دادن یکی از موتورهایش شده بود، مجبور شد به فرودگاه امام خمینی بازگردد.


13 اسفند 1394 یکی از هواپیماهای این شرکت هواپیمایی که در مسیر تهران به مشهد پرواز می کرد پس از گذشت 35 دقیقه از پرواز به علت نقص فنی مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد شد.


 

0
0
پاسخ به نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.