بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی (چارتر و سیستمی)
1
بزرگسال (+12) سال
0
کودک (2-12) سال
0
نوزاد (0-2) سال
سفر یکطرفه
سفر دو طرفه
تاریخ انتشار:
نویسنده: نسرین سمندری

اطلاعاتی در مورد بلیط لحظه آخری

خرید بلیط لحظه آخری

همه ما زمانی که در سایت‌های خرید آنلاین بلیط هواپیما به دنبال تهیه بلیط به صورت اینترنتی می‌گردیم در نتایج جستجوی خود با کلماتی مثل بلیط چارتر و بلیط لحظه آخری زیاد مواجه می‌شویم مثل: بلیط لحظه آخری مشهد، یا بلیط چارتر به مقصد اصفهان و مواردی از این قبیل. چقدر در مورد این نوع بلیط‌ها می‌دانید؟


بلیط لحظه آخری چیست؟


این نوع بلیط مربوط به پروازهای چارتر است و برای پروازهای سیستمی که برنامه و زمان بندی مشخصی دارند بلیط لحظه آخری نداریم. در پروازهای چارتر شرکت‌های چارتر کننده قسمتی از صندلی‌های یک هواپیما یا همه آن را برای مدت مشخصی اجاره می‌کند و بلیط‌های آن را با زمانبندی و قیمت‌های دلخواهشان به فروش می‌رسانند. با نزدیک شدن به زمان پرواز ممکن است تعدادی از صندلی‌ها خالی بماند و شرکت چارتر کننده موفق به فروش این بلیط‌ها نشده باشد.این شرکت برای اینکه صندلی خالی نماند بلیط‌های خود را در آخرین لحظات، گاهی حتی یک ساعت مانده به پرواز با قیمت‌های بسیار پایین به فروش می رساند که به این گونه بلیط‌ها، بلیط لحظه آخری می‌گویند و قیمت آن معمولا خیلی ارزان است.


بلیط لحظه آخری


بلیط لحظه آخری همیشه هم ارزان نیست!


این نکته را به یاد داشته باشید که تعیین قیمت بلیط های چارتری با خود شرکت چارتر کننده است و معمولا شرکت چارتر کننده آنها را با زمان بندی و قیمت‌های دلخواه به فروش می‌رساند. همانطور که گفتیم علت ارزان بودن بلیط‌های لحظه آخری و چارتر به این دلیل است که این شرکت متحمل ضرر نشود و صندلی خالی نماند. اما استثنا هم وجود دارد. گاهی ممکن است در زمان‌های شلوغ و ایام تعطیل که بلیط هواپیما به سختی پیدا می‌شود سیاست چارتر کننده بر این باشد که بلیط‌های لحظه آخری را با قیمت بیشتری به فروش برساند (گاهی حتی تا دو برابر) چرا که ارزش آن را در این ایام می‌داند. پس منتظر ماندن تا لحظه آخر برای پیدا کردن بلیط ارزان‌تر همیشه هم خوب نیست و می‌توان گفت بعضی وقت‌ها یک ریسک محسوب می‌شود. اگر به عنوان مثال به دنبال بلیط ارزان هواپیما برای مشهد هستید، با توجه به اینکه مشهد شهر زیارتی است به مواردی از قبیل ایام شهادت و اعیاد دقت کنید، چرا که ممکن است در این ایام بلیط‌های لحظه آخری خیلی هم ارزان نباشند.


چگونه بلیط لحظه آخری تهیه کنیم؟


این نوع بلیط‌ها را می‌توانید با کمی حوصله و جستجو در سایت‌های مختلف فروش اینترنتی بلیط هواپیما پیدا کنید.


معمولا یک ساعت قبل از پرواز لیست مسافران بسته می‌شود و بلیط‌های لحظه آخری حتی تا یک ساعت قبل پرواز هم به فروش می‌رسند.


 

0
0
پاسخ به نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.