بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی (چارتر و سیستمی)
1
بزرگسال (+12) سال
0
کودک (2-12) سال
0
نوزاد (0-2) سال
سفر یکطرفه
سفر دو طرفه
تاریخ انتشار:
نویسنده: نسرین سمندری

رزرو و خرید آنلاین بلیط هواپیما

صدور آنلاین بلیط هواپیما

 


امروزه با رونق گرفتن کسب و کارهای اینترنتی استقبال مردم از خریدهای اینترنتی نیز روز به روز بیشتر می‌شود. یکی از مواردی که طی چند سال اخیر رشد چشمگیری در ایران داشته است، خرید آنلاین بلیط هواپیما می‌باشد که تحول گسترده‌ای در صنعت حمل و نقل هوایی ایجاد کرده است. با نگاهی به روند رو به رشد خرید اینترنتی بلیط هواپیما در چند سال اخیر به اهمیت این موضوع کاملا پی خواهیم برد.


مزایای خرید اینترنتی بلیط هواپیما


- مهمترین و اصلی‌ترین مزیت خرید بلیط به صورت آنلاین صرفه‌جویی در زمان است. تا پیش از این شما مجبور بودید برای خرید بلیط به آژانس‌های مسافرتی مراجعه کنید و منتظر باز شدن این آژانس‌ها در ساعت اداری آنها باشید تا بتوانید بلیط خود را تهیه کنید. اما امروزه بدون محدودیت زمان در هر ساعت از شبانه روز که بخواهید، حتی چند ساعت قبل از سفرتان می‌توانید به راحتی بلیط خود را در هر جایی که باشید به صورت آنلاین تهیه کنید و دیگر مشکل زمان، مکان، ترافیک و... را نخواهید داشت.


- دلیل دیگری که بهتر است بلیط خود را به صورت اینترنتی تهیه کنید عدم برخورد با نیروی انسانی و مشکلات ناشی از آن می‌باشد. چرا که در برخورد با کارمندان آژانس‌های مسافرتی ممکن است به علت برخی مسائل یا سوء تفاهمات یا درست پاسخگو نبودن کارمندان نتوانید انتخاب بلیط خود را به درستی انجام دهید. 


- در خرید آنلاین بلیط هواپیما شما حق انتخاب بیشتری دارید. می‌توانید با مقایسه بلیط‌های سیستمی و چارتر پرواز دلخواه خود را در زمان دلخواه انتخاب کنید.


به چه سایت‌هایی می‌توان برای رزرو بلیط آنلاین اطمینان کرد؟


با افزایش استقبال و همه‌گیر شدن فرآیند خرید اینترنتی بلیط، مشکلاتی نیز به وجود می‌آید که از جمله آن وجود سایت‌های نامعتبر در میان سایت هایی است که اقدام به فروش اینترنتی بلیط می‌کنند. حال چگونه باید بفهمیم که کدام سایت‌ها برای خرید بلیط هواپیما و رزرو بلیط آنلاین مناسب و معتبر هستند:


1- دقت کنید که سایت هایی که از آن خرید می‌کنید حتما مورد تایید سازمان هواپیمایی کشور باشد.


2- بهتر است از سایت‌هایی خرید اینترنتی بلیط خود را انجام دهید که نرخ بلیط‌ها در مسیرهای مختلف را به صورت واضح در اختیار مشتری قرار می‌دهند.


3- سایتی که انتخاب می‌کنید باید حق انتخاب وسیعی به مشتریان خود بدهد و تنوع مسیر در ایرلاین‌های مختلف در آن بالا باشد تا مشتری بتواند به راحتی مسیر دلخواه خود را انتخاب و خرید بلیط هواپیما را انجام دهد.


4- یک سایت معتبر معمولا خدمات پشتیبانی 24 ساعته به مشتریان خود ارائه می‌دهد.


5- کاربران در انتخاب یک سایت برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به اولین چیزی که اهمیت می‌دهند قیمت بلیط است. یک سایت خوب باید دارای قیمت‌های مناسب باشد.


مراحل خرید اینترنتی بلیط هواپیما از آویتو


خرید بلیط هواپیما اویتو


مرحله اول انتخاب زمان و مسیر پرواز


- انتخاب مبدا و مقصد 


- تاریخ رفت و یا برگشت سفر(در صورتیکه پرواز دو طرفه را انتخاب کرده باشید)


- انتخاب سفر یکطرفه یا دو طرفه


- تعیین تعداد مسافران بزرگسال، کودک و نوزاد


و اکنون دکمه جست و جو پرواز را کلیک کنید.


مرحله دوم زمان و نوع پرواز


خرید انلاین


در صفحه اعلام نتایج، در قسمت فیلتر جستجو در سمت راست صفحه می‌توانید نتایج بدست آمده را بر اساس چارتر یا سیستمی بودن آن تفکیک کنید و همچنین زمان پرواز مورد نظر خود را مشخص کنید تا تنها پروازهای آن بازه زمانی را برای شما نمایش دهد و در نهایت اگر بدنبال شرکت هواپیمایی خاصی هستید می‌توانید از قسمت شرکت هواپیمایی، ایرلاین مورد نظر خود را انتخاب کنید.


نتایج جستجوی پروازها را نیز می‌توانید بر اساس کمترین قیمت / بیشترین قیمت / ساعت صعودی پرواز / ساعت نزولی پرواز / تعداد صندلی‌های خالی مرتب سازی کنید که هم دسترسی شما به پروازهای مورد نظر آسانتر شود و هم در وقت خود برای پیدا کردن پروازهای ایده آل صرفه جویی کنید.


تاریخ پرواز را در بالای نتایج جستجو می‌توانید تغییر دهید و روزهای قبل و بعد از روز انتخاب خود را ببینید.


پروازهای به نمایش درآمده اطلاعاتی از قبیل نوع بلیط: چارتری، سیستمی / نوع هواپیما: بوئینگ، فوکر، ایرباس / شماره پرواز / ظرفیت خالی پرواز / مدت زمان پرواز و اشتراک گذاری پرواز مورد نظر بین دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی را برای شما نشان می دهد.


مرحله سوم اطلاعات مسافران


خرید بلیط اویتو


پس از انتخاب پرواز، اطلاعات مسافران را وارد کنید.


در این صفحه برای اطمینان خاطر از انتخاب بلیط صحیح، می‌توانید مشخصات پرواز خود را در سمت راست تصویر مشاهده و بررسی نمایید.


در نظر داشته باشید که برای وارد کردن اطلاعات مسافر شما دارای زمان محدودی هستید در صورتیکه انجام این کار در این زمان به موفقیت به اتمام نرسد باید دوباره پرواز را جستجو کنید.


برای سهولت کار شما در نوشتن اطلاعات مسافران و صرفه جویی در زمان، "لیست محبوب" به شما پیشنهاد می‌کنیم.


شما می‌توانید اطلاعات کامل مسافران مد نظر خود را در لیست مسافران قرار دهید تا در خریدهای بعدی تنها با انتخاب نام آن ها اطلاعاتشان بصورت خودکار وارد شود.


پس از وارد کردن اطلاعات شخصی مسافران، یک شماره همراه و یک پست الکترونیک وارد کنید. بلیط‌‌های شما به پست الکترونیک شما ارسال می‌شود و نیز لینک دانلود و مشخصات پرواز نیز برای شما پیامک می‌شود.


 خرید بلیط


مرحله چهارم پرداخت هزینه


در قسمت پرداخت هزینه اطلاعات پروازی و اطلاعات شخصی مسافران خود را بدقت بررسی نمایید. هزینه خرید بلیط شما با توجه به تخفیف‌های خریدهای پیشین شما قابل مشاهده است.


پرداخت انلاین


مرحله آخر ارسال بلیط


پس از پرداخت موفق، اطلاعات بلیط شما نمایش داده خواهد شد. همچنین می‌توانید تصویر بلیط خود را دریافت و چاپ نمایید و حتی می‌توانید این بلیط را به پست الکترونیک خاصی ارسال کنید.


توجه داشته باشید، با استفاده از کد سفارش خود که در این مرحله به شما ارائه می‌شود می‌توانید بلیط خود را در سایت آویتو جستجو کنید.


ارسال بلیط


مراحل دریافت کارت پرواز برای خریداران اینترنتی بلیط


مسافرانی که خرید آنلاین بلیط هواپیما انجام می‌دهند در سفرهای داخلی تنها با در دست داشت کارت ملی از طریق کانتر پرواز در فرودگاه می‌توانند کارت پرواز خود را دریافت کنند. پس از آن در صورت همراه داشتن بار، با پرینت کارت پرواز برای تحویل بار و وزن کشی آن اقدام نمایند. بر روی بارهای شما برچسب شماره داری چسبانده می‌شود و همچنین برچسبی بر روی بلیط که این برچسب ها حکم رسید بار را دارند. (معمولا در پروازهای داخلی بار مجاز قابل حمل 25 کیلوگرم میباشد و در ازای هر کیلو گرم اضافه بار می‌بایست درصدی از هزینه آن را پرداخت نمایند.)


نمونه ای از تصویر کارت الکترونیکی پس از پرداخت


 بلیط الکترونیکی


 


 

1
0
پاسخ به نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.