بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی (چارتر و سیستمی)
1
بزرگسال (+12) سال
0
کودک (2-12) سال
0
نوزاد (0-2) سال
سفر یکطرفه
سفر دو طرفه
تاریخ انتشار:
نویسنده: نسرین سمندری

بررسی خرید بلیط چارتری هواپیما

امکان خرید بلیط چارتر

چارتر به معنای اجاره دربست و در اختیار می‌باشد که در مورد خرید بلیط هواپیما به این معناست که یک شرکت چارتر کننده تمام صندلی‎‌های یک هواپیما یا نیمی از صندلی‌های آن را برای یک مدت معین اجاره می‌کند، سپس اقدام به فروش بلیط‌ها با نرخ‌های تعیین شده از طرف خود شرکت چارتر کننده می‌کند. خرید بلیط چارتری فقط از شرکت‌های چارتر کننده و آژانس‌های مسافرتی امکان‌پذیر است.


مزایای خرید بلیط هواپیما چارتر 


بلیط‌های چارتری معمولا نسبت به پروازهای سیستمی قیمت‌های پایین‌تری دارند. پس اگر به دنبال بلیط ارزان هواپیما هستید می‌توانید از پروازهای چارتری استفاده کنید. هرچه به زمان پرواز نزدیک‌تر باشد قیمت بلیط‌های چارتری نیز کاهش می‌یابد.


معایب خرید بلیط چارتر


امکان کنسلی و تغییر زمان پرواز در بلیط‌های چارتری معمولا وجود ندارد و اگر هم امکان کنسلی وجود داشته باشد جریمه ای که باید برای آن پرداخت کنید بالاست و جریمه‌ها را شرکت چارتر کننده معین می‌کند.


آیا آویتو هم بلیط چارتر می‌فروشد؟


شما در سایت آویتو می‌توانید به راحتی اقدام به تهیه بلیط چارتری و سیستمی نمایید. آویتو برای بیشتر کردن قدرت انتخاب مسافران، مجموعه‌ای از پروازهای سیستمی و چارتری داخلی را کنار هم جمع کرده است، تا مسافران برای سفرهای خود انتخاب‌های بیشتری با توجه به قیمت بلیط، ساعت پرواز، تاریخ پرواز، نوع بلیط اعم از سیستمی و چارتری، نوع هواپیما و نیز کلاس پروازی را در دست داشته باشند. لذا این امر باعث می‌شود مسافران برای تلف کردن وقت خود در اینترنت و جستجوی سایت‌های مختلف برای ارزیابی و مقایسه قیمت‌ها، تنها به آویتو مراجعه کنند و مناسب‌ترین قیمت را با توجه به ملاک‌های دیگر پروازی انتخاب کنند.


آیا بلیط چارتر فقط برای پروازهای داخلی است یا برای پروازهای خارجی هم وجود دارد؟


معمولا برای مسیرهای خارجی پرتردد مثل ترکیه، ارمنستان، گرجستان و... می‌توانید خرید بلیط چارتری انجام دهید.


چگونه در آویتو متوجه شویم بلیطی که خریداری می‌کنیم چارتری است یا سیستمی؟


در هنگام جستجو و اعلام نتایج پروازها، در پایین سمت راست هر پرواز نوع بلیط چارتری و یا سیستمی درج شده است. همچنین می‌‌توانید با توجه به نیاز خود از منو سمت راست سایت و اپلیکیشن آویتو نوع پرواز خود را مشخص کنید و تعیین کنید که چه نوع پروازی را آویتو برای شما جستجو و به نمایش در بیاورد با اینکار در وقت خود برای پیدا کردن پروازهای چارتری نیز صرفه جویی کرده‌اید و زودتر به نتیجه دلخواه می‌رسید. برای مشاهده مراحل خرید آنلاین بلیط هواپیما از آویتو کلیک کنید.


 سایت و اپلیکشن آویتو


در کنار جستجو بر اساس نوع پرواز، شما می‌توانید پروازهای نمایش داده شده را به ترتیب ساعت پرواز، قیمت پرواز، صندلی خالی و نیز شرکت هواپیمایی مرتب سازی کنید. 


آیا بلیط چارتر واقعا کنسل نمی‌شود؟


امکان کنسل کردن پروازهای چارتری هم وجود دارد اما کنسل کردن یا نکردن آن و همچنین نرخ جریمه آن بستگی به شرکت چارتر کننده دارد. به عنوان مثال هواپیمایی آتا از 30 دقیقه قبل از پرواز تا بعد از پرواز با کسر 50% بلیط را کنسل می‌کند در صورتیکه در همین ایرلاین پرواز چارتری با کسر 100 درصد هزینه، بلیط به طور کامل از بین می‌رود.


آیا ممکن است برای یک پرواز هم بلیط چارتر وجود داشته باشد و هم سیستمی؟


این امکان وجود دارد که تعدادی از صندلی‌های یک پرواز توسط آژانس چارترکننده خریداری شده باشد و سایر صندلی‌ها در اختیار شرکت هواپیمایی باقی بماند، این امر سبب اختلاف قیمت در این پرواز می‌شود و نیز شرایط دیگری مانند درصد جریمه متفاوت برای لغو پرواز.


 


 

4
0
پاسخ به نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.