بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی (چارتر و سیستمی)
1
بزرگسال (+12) سال
0
کودک (2-12) سال
0
نوزاد (0-2) سال
سفر یکطرفه
سفر دو طرفه
تاریخ انتشار:
نویسنده: نسرین سمندری

برسی خطرناکترین مناطق گردشگری دنیا

خطرناکترین مکان های گردشگری

همیشه گردشگری و سفر به معنای آرامش در سواحل شنی سفید یا کاوش شهرهای باستانی نیست. آب و هوای بد، فساد، بیماری و... خطراتی است که ممکن است گردشگران را در برخی کشورها تهدید کند. این مقاصد با وجود خطرهایی که در آن وجود دارد، همچنان سفر گردشگران به این مناطق ادامه دارد.(اطلاعات زیرمربوط به سفر و خطرات آن در مناطق مختلف جهان بوده که توسط وزارت خارجه ایالات متحده جمع آوری شده و عمدتا به شهروندان ایالات متحده توصیه می شود).


برخی از خطرناکترین مناطق گردشگری دنیا عبارتند از:


مکزیک


میلیون‌ها سال است که گردشگران برای سیاحت فرهنگ پر جنب‌و‌جوش و مشاهده برخی از بهترین مکان‌های باستان‌شناسی جهان با خیال راحت از مکزیک دیدن می‌کنند. در تازه‌ترین هشدار سفر وزارت امور‌خارجه ایالات متحده آمده است که از رفتن به برخی مناطق خاص در این کشور باید اجتناب کرد. دولت مکزیک در تلاش است که از طریق نیروهای پلیس فدرال و نیروهای نظامی با جرایم سازمان یافته مبارزه کند. اما فساد پلیس در این کشور مشکل خطرناک دیگری است که سراسر مکزیک را فرا گرفته است.


روسیه 


روسیه به عنوان بزرگترین کشور جهان، با قرن ها سابقه ادبی و هنرمندانی بزرگ، چشم اندازها و مناظر طبیعی متنوع و عظیم و معماری نمادین آن، مکانی مهیج برای بازدید و گردشگری می‌باشد. اما سفر به قفقاز شمالی می‌تواند به دلیل تنش‌های مدنی و سیاسی و باندهای جنایتکار می‌تواند خطرناک باشد. اگرچه مسکو وسنپترزبورگ در حال نزدیک شدن بیش ازپیش به اهداف توریستی هستند، اما جنایات خشونت بار علیه مسافرانِ اقلیت های نژادی و قومی دراین مناطق در حال افزایش است.


کره شمالی


کره شمالی یک مکان کاملا منحصر به فرد است و رمز و رازهای کشف نشده زیادی درباره آن بر روی بیشتر کشورهای جهان سایه افکنده است. هرچند سفر به این دولت کمونیستی آسان نیست و توصیه نمی‌شود اما امکان‌پذیر است. در این کشور خطر تهدید تروریست و جرم و جنایت کم است، اما مسافران ممکن است به دلیل نقض قوانینی که در خارج از کره شمالی جرم محسوب نمی شوند، در معرض خطر دستگیری و بازداشت طولانی مدت قرار گیرند. حتی برای مسافرانی که با تورهای مسافرتی به این کشور سفر می‌کنند فعالیت های سیاسی یا مذهبی غیر مجاز، سفرهای غیر مجاز، یا تعاملی غیر مجاز با مردم محلی همگی جزء جرائم خشن محسوب می‌شوند. ازآنجا که در کره شمالی حق حفظ حریم خصوصی وجود ندارد گردشگران باید سعی کنند تمامی تعاملاتشان کنترل شده و تحت نظارت باشد.


مصر


جاذبه‌های توریستی مصر بسیار زیاد و بی شمار می‌باشد، مانند: رودخانه نیل، بیابان‌های بی‌انتها و وسیع اهرام باستانی و سواحل زیبا و صخره‌های مرجانی دریای سرخ. در حال حاضر مسافران با تهدید آدم ربایی در این کشور مواجه هستند و به آنها توصیه می‌شود منطقه شهری قاهره را ترک نکنند. بی ثباتی سیاسی می‌تواند به اعتراضات و درگیری‌های خشونت‌آمیز منجرشود که بازدید‌کنندگان باید از آن اجتناب کنند. قبل از سفر به این کشور تمام قوانین آن را بررسی کنید. مثلا عکس‌برداری از ایستگاه‌های پلیس، سربازخانه‌های نظامی یا دیگر ساختمان‌های عمومی غیر‌قانونی است.


ترکیه


ترکیه به دلیل دارا بودن سواحل زیبا و خیره کننده، شهرهای شلوغ و تاریخی به عنوان کشوری با تمدن کهن و مکانی توریستی محبوب می‌باشد و به دلیل موقعیت خاصی که بین اروپا و آسیا دارد یک مکان منحصر به فرد برای گردشگری محسوب می‌شود. اما اخیرا درباره سفر به این کشور هشدار داده شده است و از مسافران خواسته شده درباره سفرشان به این کشور بیشتر فکر کنند. با 6 بمب گذاری که در 8 ماه گذشته در این کشور اتفاق افتاد، تهدیدات تروریستی اخیرا در این کشور افزایش پیدا کرده است و گردشگری در ترکیه 50 درصد کاهش پیدا کرده است، چرا که برخی از مناطق توریستی محبوب در ترکیه هدف حملات تروریستی قرار گرفته است. مسافرانی که هنوز مشتاق سفر به ترکیه می‌باشند باید از رفتن به مکان‌های شلوغ در این کشور بپرهیزند و مراقب آدم ربایی‌هایی که در جنوب شرقی این کشور در نزدیکی مرز سوریه اتفاق می‌افتد باشند.


فیلیپین


اگرچه فیلیپین پر از سواحل خیره کننده و کوه‌های آتشفشان دیدنی می‌باشد، اما سفرهای غیر‌ضروری به این منطقه گرمسیری توصیه نمی شود. مجمع الجزایر سولو و جزیره میندانائو با توجه به فعالیت‌های شورشی و تروریستی، به طور خاص جزء مناطق پرخطر ذکر شده‌اند.مسافران خارجی به خصوص فیلیپینی – آمریکایی‌ها در گذشته جزء قربانیان باندهای آدم ربایی بوده‌اند و همچنین بمب‌گذاری‌ها وحملات مسلحانه نیز مسافران را تهدید می‌کند. جرم‌های فرصت‌طلبانه مانند: تجاوز، کیف‌زنی و جعل کارت‌های اعتباری نیز جرم‌های است که معمولا خطر آن‌ها، گردشگران را تهدید می کند.


برزیل


برزیل مهد سواحل شنی سفید و جنگل‌های بارانی است. اما جرم و جنایت، تنش‌های سیاسی و ویروس "زیکا" آن را به یک مکان خطرناک برای مسافران تبدیل کرده است. تظاهرات در شهر‌های آن معمول است و مثل همه جای دنیا ممکن است وقتی نیروهای پلیس تلاش می‌کنند تا تجمع را کنترل و یا پراکنده کنند، تبدیل به درگیری خشونت آمیز شود. ویروس زیکا بیماری است که از پشه منتقل می‌شود که می‌تواند از زنان باردار به نوزدان منتقل شده و موجب نقص مادرزادی در نوزادان شود. مرکز کنترل بیماری در ایالات متحده اخطار سفر برای زنان باردار به دلیل حضور ویروس زیکا در برزیل را صادر کرده است.


کنیا


دشت‌های قابل توجه کنیا، حیات‌وحش معروف و بی نظیر آن، و قله‌های زیبای پوشید ه از برف آن در لیست بازدید بسیاری از گردشگران وجود دارد.اما وزارت امور خارجه ایالات متحده اخیرا درباره سفر یه این کشور هشدارهایی داده است. هزاران بازدید کننده هر ساله بدون هیچ مسئله‌ای از این کشور بازدید می کنند. اما حملات تروریستی منطقه نایروبی را در امتداد ساحل و در شمال شرقی مرز سومالی تهدید می کند.


تیراندازی، انداختن نارنجک و دیگر مواد منفجره از اواخر سال 2013 تاکنون صدها نفر از کنیایی ها را کشته است. گردشگران همچنین در معرض آدم‌ربایی و حمله مسلحانه نیز قرار دارند.


هائیتی


بعد از زلزله ویرانگری که در سال 2010 در هائیتی رخ داد، هزاران نفر از مردم هائیتی کشته و میلیون‌ها نفر آواره شدند، اما این کشور همچنان تلاش خود را برای بازسازی خود ادامه می‌دهد. صدها هزار مسافر هر ساله به هائیتی سفر می‌کنند، که عمدتا سفرهای انسان دوستانه می‌باشد. اگرچه بیشتر این سفرها بدون مشکل تجربه شده است اما سفر به این کشور همچنان توصیه نمی‌شود. شرایط زندگی و زیرساختهای آن در مواقع حساس و اضطراری هنوز به شرایط مطلوب نرسیده است و سفر به پرتوپرینس نمی‌تواند با خیال راحت و با امنیت کامل انجام شود. پلیس ملی هائیتی در حال پیشرفت است اما همچنان کم‌کار و کم تجهیزات می‌باشد و ادعا شده که هنوز عده‌ای از ماموران پلیس فاسد درگیر فساد و عدم تعهد کاری می‌باشند و در جرایم مشارکت می‌کنند. جرم و جنایت فرصت طلبانه نیز همچنان در این کشور رایج است.


السالوادور


سفر به منطقه ی زیبای السالوادور به دلیل تهدید جرم و تنش‌های سیاسی توصیه نمی‌شود. اعتراضات و تظاهرات در هر جایی در این منطقه ممکن است اتفاق بیفتد اما مرکز آنها معمولا در پایتخت یعنی سان سالوادور است. گردشگران باید از حضور در این اعتراضات و تظاهرات خودداری کنند چرا که طبق قانون این کشور هر خارجی که در امور سیاسی این کشور دخالت کند از کشور اخراج می‌شود. السالوادور به سواحل موج سواری بی نظیر آن معروف است. گردشگران باید به این نکته توجه داشته باشند که جریان آب زیر دریا شنا را در امتداد سواحل اقیانوس آرام در این منطقه بسیار خطرناک ساخته است.


ونزوئلا


سفر به ونزوئلا ارزان است و مناظر و طبیعت قابل توجهی برای گردشگران و کوهنوردان در این کشوروجود دارد. اما با وجود خط ساحلی کارائیب و پس زمینه‌های کوه‌های آند، جرایم خشونت‌آمیز شهر پایتخت کاراکاس و دیگر بخش‌های کشور را ویران کرده است. ونزوئلا، دومین رتبه میزان ارتکاب قتل در جهان را دارا می باشد و مقاصد توریستی این کشور نیز قربانی سرقت‌های مسلحانه و جرایم آن می‌باشد. مسافران باید از پوشیدن طلا و جواهر و همراه داشتن دستگاه‌های الکترونیکی گران قیمت خوددرای کنند و حتی الامکان پول نقد کمتری با خود داشته باشند. تاکسی‌ها کرایه را بسیار گران حساب می‌کنند، گردشگران را غارت می کنند یا حتی آنها را می‌ربایند، مگر اینکه از شرکت‌های معتبر شناخته شده درخواست تاکسی کنید.


هندوراس


ویرانه‌های شگفت انگیز مایا، سواحل درخشان و فرهنگ پر جنب و جوش در هندوراس آن را به یک مقصد زیبای سفر در آمریکای مرکزی تبدیل کرده است اما درصد بالای جرم و جنایت و فقر در این کشور آن را برای سفر خطرناک کرده است. از سال 2010 تاکنون هندوراس یکی از بالاترین آمارهای قتل را در جهان داشته است. گرچه قتل و آدم ربایی به ندرت در این کشور مسافران را تهدید می‌کند اما اکثر مسافران با جرایم فرصت طلبانه روبرو می‌شوند. گردشگران در این کشور باید از حمل مقدار زیاد پول با خود خودداری کنند و همچنین از تجمع در تظاهراتی که اغلب در شهرهای این کشور وجود دارد اجتناب کنند.


 

1
0
پاسخ به نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.