بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی (چارتر و سیستمی)
1
بزرگسال (+12) سال
0
کودک (2-12) سال
0
نوزاد (0-2) سال
سفر یکطرفه
سفر دو طرفه
تاریخ انتشار:
نویسنده: نسرین سمندری

داروهایی که مصرف آن‎ها در زمان پرواز مضر است

عدم مصرف برخی داروها در پرواز

شاید هنوز ندانید که داروهایی وجود دارد که ممکن است مصرف آن‎ها در زمان پرواز و حین سفر هوایی برای شما بسیار مضر و حتی خطرناک باشد. در اینجا به معرفی داروهایی می‌پردازیم که مصرف آن‎ها در زمان پرواز مضر است و بهتر است حتی الامکان از مصرف آن‎ها در زمان سفر هوایی خودداری کنید.


داروهای هورمونی


در زمان پرواز و در سفرهای هوایی ممکن است مشکلاتی از قبیل گرفتگی، کمبود اکسیژن و مواردی این چنین رخ دهد. یکی دیگر از اتفاقاتی که ممکن است در سفر هوایی اتفاق بیافتد مشکل ترومبوز سیاهرگی عمق است که اغلب در قسمت پایین تنه و در پاها ایجاد می‎شود که باعث لخته شدن خون در این قسمت خواهد شد و در موارد جدی این خون لخته شده به سمت ریه‎ها، قلب یا مغز حرکت می‌کند. البته این اتفاق بسیار کم پیش می‎آید اما مصرف برخی داروها می‌تواند خطر بروز این مشکل را افزایش دهد که بهتر است تا حد امکان از مصرف این داروها خودداری کنید. داروهایی مثل قرص‎های ضدبارداری در زنان، همچنین استروژن و داروهای دیگر نازایی نیز می‎توانند در بروز این عارضه نقش داشته باشند.


داروهای مضر در پرواز


آنتی هیستامین‎ها 


مصرف آنتی هیستامین‎ها نیز می‎تواند در حین پرواز مضر باشد. این داروها را گاهی افراد به جای داروهای خواب آور استفاده می‎کنند یا مادران به کودکان خود می‌دهند تا آن‎ها را در زمان پرواز آرام نگه دارند که البته این می‌تواند نتیجه عکس نیز داشته باشد و کودک را بیش فعالتر کند. همچنین ممکن است مصرف آنتی هیستامین‎ها در حین پرواز روی تنفس نیز تاثیر بگذارد.


داروهای خواب آور


برخی افراد دوست دارند که در زمان پرواز بتوانند بخوابند به خصوص در پروازهای طولانی اما به دلایل مختلف که مهمترین آن‎ها می‎تواند اضطراب و ترس از پرواز باشد، نمی‌توانند بخوابند و در نتیجه از داروهای خواب آور استفاده می‌کنند. به گفته پزشکان مصرف این داروها در حین پرواز خطر ترومبوز سیاهرگی عمق را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.


داروهای ضد اضطراب 


معمولا این داروها توسط افرادی استفاده می‌شود که از پرواز می‎ترسند یا فوبیای پرواز دارند و با خوردن این داروها سعی در غلبه بر ترس از پرواز دارند و یا شاید به آن‎ها توصیه می‎شود که برای کاهش اضطراب خود در زمان پرواز از این داروها استفاده کنند. اما کارشناسان بر این باورند که مصرف داروهای ضد اضطراب باعث می‎شود که فرد نتواند بر استرس پرواز غلبه کند و هیچ زمان موفق به ترک این ترس نشود. همچنین باعث حساسیت بیشتر فرد به صداها، حرکات و تکان‎های هواپیما می‌شود و حافظه شخص را تحت تاثیر قرار می‌دهد.


 

3
0
پاسخ به نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.