بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی (چارتر و سیستمی)
1
بزرگسال (+12) سال
0
کودک (2-12) سال
0
نوزاد (0-2) سال
سفر یکطرفه
سفر دو طرفه
تاریخ انتشار:
نویسنده: نسرین سمندری

رزرو بلیط هواپیما

رزرو بلیط هواپیما با آویتو

آیا امکان رزرو بلیط هواپیما برای مدت معین در ایران وجود دارد؟


رزرو بلیط هواپیما به صورت موقت درایران وجود ندارد اما در کشورهای اروپایی از 24 ساعت تا یک هفته می توانید بلیط خود را به صورت موقت رزرو کنید. در ایران چه با مراجعه حضوری به آژانس مسافرتی و چه از طریق آنلاین تنها می‌توانید بلیط هواپیمای خود را به صورت قطعی خرید کنید. بله! متاسفانه پس از خرید بلیط بدون پرداخت جریمه امکان کنسلی یا تغییر پرواز وجود ندارد، جالب است بدانید حتی اگر بخواهید مشخصات مسافر را نیز تغییر دهید باید بسته به نوع بلیطی که خریداری کرده اید جریمه ای بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد قیمت کل بلیط را پرداخت کنید.


حال که امکان رزرو موقت وجود ندارد راه حل چیست؟


ما به شما توصیه می‌کنیم اگر از مقصد و زمان سفر خود اطمینان ندارید حتما بلیط خود را از نوع سیستمی تهیه کنید تا بتوانید در صورت لزوم آن را با جریمه کمتری کنسل کنید. چرا که معمولا برای کنسلی بلیط پروازهای چارتر مجبور خواهید بود جریمه سنگینی پرداخت کنید، در خیلی از موارد به اندازه کل قیمت بلیط! البته این نکته را هم باید در نظر بگیرید که جریمه کنسلی در پروازهای سیستمی بسته به نوع کلاس پروازی متقاوت است. و در برخی کلاسهای پروازی جریمه خیلی بیشتر باید پرداخت کنید، پس کلاس پروازی  را نیز با دقت انتخاب کنید‌.


 رزرو بلیط


بلیط چارتر و سیستمی چیست؟


در پروازهای چارتری شرکت چارتر کننده تمام یا نیمی از صندلی های هواپیما را برای مدت معلومی اجاره می‌کند و بلیط ها را به نرخ های دلخواه و با تاریخ های متفاوت به فروش می‌رساند. اما بلیط های سیستمی توسط ایرلاین ها یا خطوط هوایی مختلف ارائه می‌گردد و دارای برنامه، زمان و تاریخ مشخص و برنامه ریزی شده می‌باشد.


 


آیاامکان تغییر تاریخ پرواز پس از رزرو قطعی وجود دارد؟


در پروازهای سیستمی امکان تغییر پرواز وجود دارد اما در پروازهای چارتر کنسلی و استرداد وجه صورت نمی‌گیرد و یا کنسلی آن با جریمه های سنگین همراه است.


 


پس همیشه به خاطر داشته باشید زمانی که به یک سایت خرید بلیط هواپیما مراجعه می‌کنید تا بلیط سفر خود را به صورت قطعی خرید کنید حتما در انتخاب خود، به نوع و کلاس پرواز توجه داشته باشید‌‌ تا اگر برنامه سفرتان به هر دلیلی تغییر کرد دچار مشکل نشوید.


 


 

4
0
پاسخ به نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.