بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی (چارتر و سیستمی)
1
بزرگسال (+12) سال
0
کودک (2-12) سال
0
نوزاد (0-2) سال
سفر یکطرفه
سفر دو طرفه
تاریخ انتشار:
نویسنده: نسرین سمندری

شرکت هواپیمایی اترک

خطوط هوایی  هواپیمایی اترک

ایرلاین اترک را می‌توان جوان ترین شرکت هواپیمایی ایران نامید که یک شرکت هواپیمایی خصوصی است و قطب آن در بجنورد قرار دارد. شرکت هواپیمایی اترک با خرید 4 فروند هواپیما ایرباس A320 و پس از دریافت مجوزهای بین المللی و داخلی در سال 1391 فعالیت خود را به طور رسمی‌آغاز کرد.


بلیط هواپیما اترک


در حال حاضر می‌توانید بلیط‌های شرکت هواپیمایی اترک را در مسیرهای داخلی از طریق سایت‌های اینترنتی فروش بلیط هواپیما، آژانس‌های مسافرتی و از سایت شرکت هواپیمایی اترک تهیه نمایید. این شرکت در تلاش برای افزایش مسیرهای پروازی خود در سراسر کشور می‌باشد.


هواپیمایی اترک


قوانین و مقررات شرکت هواپیمایی اترک


- بلیط خریداری شده قابل انتقال به غیر نیست و صدور بلیط برای مسافر توسط شرکت هواپیمایی اترک به منزله قبول تمامی‌شرایط درج شده در بلیط و رویه‌ها و مقررات شرکت هواپیمایی اترک از سوی مسافر است.


- مسئولیت ثبت اطلاعات و شماره ملی نادرست به عهده مسافر است.


- آخرین زمان تغییر تاریخ و کنسل کردن بلیط پروازهای داخلی و خارجی باید حداکثر 4 ساعت قبل از پرواز صورت بگیرد.


- در صورت تأخیر بیشتر از 2 ساعت و یا ابطال پرواز توسط هواپیمایی اترک، طبق درخواست و انصراف مسافر از پرواز تمام بهای بلیط پس از تماس با واحد خرید اینترنتی مسترد می‌گردد.


- هر گونه کنسلی یا تغییر در پرواز شامل جریمه خواهد شد.


- مسافران غیر ایرانی که پرواز داخلی خریداری می‌کنند باید در قسمت شماره ملی شماره پاسپورت را وارد کنند.


- در صورت نادرست وارد کردن رده سنی مسافر، از پذیرش مسافر ممانعت می‌گردد. دقت کنید که کمتر از دو سال نوزاد، بین 2 تا 12 سال مسافر خردسال و بیش از 12 سال مسافر بزرگسال محسوب می‌گردد. نرخ بلیط برای کودکان بالای دو سال 75 درصد نرخ بزرگسال و برای کودکان زیر دو سال 10 درصد نرخ بزرگسال است.


- مسئولیت عدم حضور به موقع در فرودگاه طبق زمان‌های اعلام شده به عهده مسافر است و پرواز به دلیل عدم حضور یا تأخیر مسافر به هیچ وجه به تأخیر نخواهد افتاد.


قوانین حمل بار


- حمل بار به صورت همراه یا غیرهمراه، باید به میزانی که بر روی بلیط درج شده است بوده و حمل هرگونه بار اضافی و مازاد، در صورتی که به تشخیص شرکت هواپیمایی امکان حمل آن وجود داشته باشد، طبق شرایط و ضوابط و با پرداخت هزینه اضافه بار میسر خواهد بود.


- از نظر شرکت هواپیمایی اترک شخصی که برچسب الصاقی بروی بار به نام او صادر شده است مالک بار محسوب می‌شود و شرکت هواپیمایی تنها به فرد مذکور پاسخگو خواهد بود.


- شرکت هواپیمایی اترک هیچگونه مسئولیتی نسبت به محتویات با ارزشی که در بار تحویل داده شده وجود دارد نخواهد داشت لذا توصیه می‌شود از گذاشتن هرگونه جواهرات، وجه نقد، سهام، اوراق بهادار، مدارک شناسایی، اسناد تجاری، کلید، سوئیچ و مواردی از این قبیل در چمدان یا بار تحویلی به قسمت بار خودداری کنید.


- مسافر باید متعهد به عدم تحویل هرگونه بار که حاوی کالاهای ممنوعه و خطرناک باشد و امنیت و ایمنی پرواز، هواپیما، مسافران یا اموال هواپیما را به خطر بیاندازد، خودداری کنند.


- علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد شرکت هواپیمایی اترک حق دارد نسبت به پذیرش هرگونه کالا یا باری که به تشخیص این شرکت غیراستاندارد و مخاطره آمیز باشد ممانعت به عمل آورد.


مسیرهای پروازی داخلی هواپیمایی اترک

مقصد

مبدا

 بوشهر، مشهد ، بجنورد، قشم

تهراناصفهان، تهران، کیش، قشم، تبریز، آبادان، کرمانشاه، اهواز

مشهدقشم

اصفهان
 


مسیرهای پرواز داخلی هواپیما اترک


ناوگان اترک


در حال حاضر این شرکت هواپیمایی داری 3 فروند هواپیما فعال مسافربری از نوع ایرباس ای 300 و از نوع کلاس پروازی اکونومی ‌با ظرفیت180 مسافر می‌باشد.


حوادث و سوانح


26 بهمن 1393: پرواز تهران-بجنورد شرکت هواپیمایی اترک از نوع ایرباس ای 320 پس از برخاستن از باند به دلیل از کار افتادن موتور دوم خود مجبور به بازگشت به تهران و فرود اضطراری شد.


9 تیر 1394: یک فروند ایرباس ای 320 تهران به مشهد هنگام بلند شدن به دلیل احساس دود در کابین از برخاستن منصرف و هواپیما متوقف شد و مسافران ازدرب‌های خروج اضطراری هواپیما را ترک کردند.


23 مرداد 1395: در پرواز تهران به مشهد هواپیمایی ایرباس 320 این شرکت به شماره پرواز 1943 از پس از تیک آف به دلیل خارج شدن از باند متوقف شد و علت آن شکستگی چرخ هواپیما اعلام شد که در این سانحه کسی آسیب ندید.


 

0
0
پاسخ به نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.