بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی (چارتر و سیستمی)
1
بزرگسال (+12) سال
0
کودک (2-12) سال
0
نوزاد (0-2) سال
سفر یکطرفه
سفر دو طرفه
تاریخ انتشار:
نویسنده: نسرین سمندری

شرکت هواپیمایی معراج

خطوط هوایی هواپیمایی معراج

یکی دیگر از ایرلاین های خصوصی در ایران شرکت هواپیمایی معراج است که تأسیس آن در سال 1389 صورت گرفت. مدیر عامل این شرکت کاپیتان تورج دهقانی است و دفتر مرکزی این ایرلاین در تهران قرار دارد. از این ایرلاین می توان به عنوان یکی از جوانترین و مدرنترین شرکت های هواپیمایی نام برد که از زمان تأسیس تاکنون، عملکرد و کارنامه مثبتی را از خود به جای گذاشته است.


لوگوی شرکت هواپیمایی معراج


لوگوی شرکت هواپیمایی معراج درواقع نشان دهنده هویت این ایرلاین می‌باشد. این لوگو ترکیبی از دو دایره می‌باشد که نمادی از حرکت و زمان است و همچنین نماد آسمان و حرکت اجسام حول محوری گرد است همراه با دو بال نمادین به معنای پرواز و رنگ آبی و قرمز که رنگ سازمانی این ایرلاین می‌باشد که آبی نماد آرامش و قرمز نماد زندگی است و در اصل انتخاب این لوگو به شعار سازمانی هواپیمایی معراج اشاره دارد: «پروازی مطمئن با هواپیمایی معراج»


بلیط هواپیما معراج


بلیط های شرکت هواپیمایی معراج را می توانید در 52 مسیر داخلی و خارجی  تهیه کنید. این ایرلاین در نظر دارد تا در آینده با توسعه ناوگان پروازی خود مسیرهای پروازی داخلی و بین المللی بیشتری را پوشش دهد.


کلاس های پروازی هواپیمایی معراج


ایرلاین معراج دارای سه نوع کلاس پروازی می باشد:


کلاس درجه یک یا فرست کلاس


در حال حاضر تعداد محدودی از صندلی های این ایرلاین دارای صندلی فرست کلاس هستند. که در این کلاس پروازی امکاناتی نظیر صندلی های بسیار راحت و مدرن، کترینگ ویژه و همچنین سرگرمی ها و سایر امکانات پرواز می باشد.


کلاس بیزینس


در کلاس پروازی بیزینس صندلی هایی که برای مسافران در نظر گرفته شده است نسبت به کلاس اکونومی راحت تر است فضای بیشتری دارد و امکان تغییر و تنظیم صندلی برای مسافران وجود دارد و همچنین کترینگ و غذای این کلاس پروازی نیز در وضعیت مطلوب تری قرار دارد و صندلی ها دارای LCD می باشند.


کلاس اکونومی یا عادی


در این کلاس پروازی فاصله بین صندلی ها طبق استانداردهای بین المللی است و سایر امکانات نیز در حد مطلوب قرار دارد.


شما می توانید نقشه صندلی های هواپیماهای A320  و A300-600 هواپیمایی معراج را در زیر مشاهده نمایید:


هواپیما اکونومی معراج


هواپیما بیزنس معراج


وی ای پی معراج


ناوگان هواپیمایی معراج


شرکت هواپیمایی معراج 4 فروند هواپیما از نوع ایرباس 300 و ایرباس 320 در بخش مسافربری عادی دارد که این هواپیماها در مسیرهای عادی پرواز می کنند. همچنین این ایرلاین دارای 2 فروند هواپیما از نوع ایرباس 321 و یک فروند ایرباس ای 320 و 2 فروند بوئینگ 737 و 2 فروند فالکن 50 می باشد که این هواپیماها دولتی بوده و در مسیرهای مسافر بری استفاده نمی شوند.


قوانین حمل بار در شرکت هواپیمایی معراج


- در صورتی که مسافران بیشتر از یک ساک دستی، کیف زنانه، لوازم کودک، دوربین عکاسی، چتر و موارد مشابه به همراه دارند باید با خود را به قسمت بسته بندی در فرودگاه تحویل دهند تا پس از بسته بندی آن را به مسئول کانتر بار تحویل دهند و تگ بار را برای آن دریافت کنند.


- اگر بار مسافرین بیش از حد مجاز تعیین شده باشد باید برای هر نفر مبلغی را بابت هر کیلوگرم اضافه بار پرداخت کنند.


- هواپیمایی معراج در قبال موارد فاسد شدنی و شکستنی که به بار تحویل می دهنند مسئولیتی نخواهد داشت.


- مسافرین باید از گذاشتن اشیا گرانبها مثل پول نقد، مدارک شناسایی و موارد مشابه در قسمت بار تحویلی خودداری کنند.


- از حمل اشیا ممنوعه به داخل هواپیما به وسیله سپاه حفاظت فرودگاه های کشور ممانعت می شود. در صورتی که مسافر مجوز حمل اسپری جنگی و سلاح سرد یا گرم و اشیا مشابه را دارد آن را به نماینده اشیا ممنوعه که در حراست هواپیمایی معراج مستقر هستند تحویل داده و رسید دریافت کند. برای آن هزینه ای دریافت نمی شود.

میزان بار مجاز رایگان برای کودک

میزان بار مجاز رایگان برای بزرگسال

کلاس پروازی

5 کیلوگرم

30 کیلوگرم

بیزینس5 کیلوگرم

20 کیلوگرم

اکونومی5 کیلوگرم

25 کیلوگرم

اکونومی پلاس
کترینگ معراج


این شرکت هواپیمایی جزو ایرلاین هایی است که وضعیت کترینگ و پذیرایی در آن بسیار مطلوب و مورد پسند مسافران است. کترینگ معراج با ارائه پذیرایی مطلوب و سرو غذاهای مناسب با ذائقه های متفاوت در پرواز توانسته است جایگاه خوبی در بین کترینگ های هوایی ایرلاین های مختلف ایران پیدا کند.


کترینگ معراج


مسیرهای پروازی هواپیمایی معراج


مسیرهای داخلی


اصفهان، تهران، تبریز، شیراز، قشم، کرمانشاه، مشهد، کیش


مسیرهای خارجی


استانبول، ازمیر، نجف، اسپارتا


مسیرهای خارجی هواپیمایی معراج


رکوردها و عملکرد مثبت هواپیمایی معراج


- شرکت هواپیمایی معراج درسال 1393 با میانگین 7 دقیقه تأخیر زمانی در پرواز توانست در بین شرکت های هواپیمایی ایران کمترین تأخیرات پروازی را ثبت کند.


- ایرلاین معراج در سال 1395 رکورد طولانی ترین پرواز هواپیمای ایرانی را به خود اختصاص دارد. این پرواز مربوط به سفر هیئت دیپلماتیک وزیر امور خارجه ایران محمد جواد ظریف بود که از مقصد سیدنی به تهران به مدت 17 ساعت بدون سوخت گیری و توقف انجام گرفت.


سوانح و حوادث


21 اردیبهشت 1393: در پرواز تبریز-مشهد هواپیمای پس از بلند شدن به علت نقص فنی مجبور شد به فرودگاه تبریز بازگردد و فرود اضطراری انجام دهد.


30 مرداد 1396: در پرواز تهران-استانبول به دلیل نقص فنی، هواپیما پس از پرواز مجبور به بازگشت مجدد به تهران شد.


 

1
0
پاسخ به نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.