بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی (چارتر و سیستمی)
1
بزرگسال (+12) سال
0
کودک (2-12) سال
0
نوزاد (0-2) سال
سفر یکطرفه
سفر دو طرفه
تاریخ انتشار:
نویسنده: نسرین سمندری

اگر کودکتان برای اولین بار سفر هوایی انجام می‌دهد این موارد را به خاطر بسپارید

برای اولین سفر هوایی کودکان به این نکات دقت کنید

 


زمانی که من برای اولین بار با پسر کوچکم سفر هوایی را تجربه کردم واقعا ترسیده بودم. او تقریبا در آن موقع 18 ماهه بود و من تجربه‌های زیادی در مورد سفر هوایی با یک کودک به دست آوردم که در اینجا با شما به اشتراک می‌گذارم:


1- آگاه شوید که چه مدارکی نیاز است برای کودکتان همراه خود داشته باشید


تمام پروازها احتیاج به کارت پرواز دارد، حتی برای نوزادان و در سفرهای خارجی نیز نیاز به پاسپورت معتبر برای کودکان است. همچنین در تمامی‌ایرلاین‌ها و خطوط هوایی باید سن مسافر ثبت شود.


2- تعیین کنید که آیا کودکتان به صندلی نیاز دارد یا خیر


کودکان زیر دو سال معمولا میتوانند به صورت رایگان پرواز کنند، یعنی تا زمانی که بتوانید آن‌ها را روی پای خود بنشانید. در غیر این صورت آن‌ها احتیاج به صندلی خواهند داشت. اما ما به شدت توصیه می‌‌کنیم که یک صندلی جدا برای کودکتان رزرو کنید و او را در روی یک صندلی کودک بگذراید و دیگر نگرانی برای امنیت کودکتان نداشته باشید. گذشته از همه اینها بازوهای شما به اندازه کافی به عنوان یک سیستم نگهدارنده کودک امن نیست.


پرواز با کودکان دردسرهای زیادی دارد. نگه داشتن آنها در فضای هواپیما کار سختی است. به خصوص در پروازهای طولانی. اگر خیلی خوش شانس باشید ممکن است یک صندلی خالی در کنار شما باشد که احتمال آن در پروازهایی که بیش از حد رزرو می‌شوند تقریبا صفر است. گرفتن یک صندلی اختصاصی برای شما باعث می‌شود که هم شما و هم کودکتان فضای بیشتری در اختیار داشته باشید. 


اگر تصمیم دارید با نوزاد در آغوش خود پرواز کنید، می‌توانید او را در یک آغوشگیر قرار دهید. اما به یاد داشته باشید که هنگام تیک آف و فرود اجازه ندارید کودکتان را داخل آن بگذارید.


3- به خدمه پرواز احترام بگذارید تا به شما در نگهداری فرزندتان کمک کنند


سفر هوایی با کودک بسیار استرس زا است. من خود آن را تجربه کرده ام، به حرفم اعتماد کنید. در حالی که بسیاری از مهمانداران مسافرانی را که کودک همراه آنهاست درک می‌کنند، اما یادتان نرود که هواپیما محل کار آن‌هاست. توجه داشته باشید که هر گونه آشفتگی یا زباله ای که کودکتان تولید می‌کند را خودتان تمیز کنید. تقریبا تمام هواپیما‌ها در دستشویی خود مجهز به میز تعویض کودک هستند پس لطفا کودک را در جای دیگری تعویض نکنید و پوشک کثیف را برای مهمان داران نگذارید تا آن‌ها آن را بردارند. اگر نیاز به کمک اضافی دارید درخواست کمک کنید. به خدمه پرواز احترام بگذارید تا آن‌ها نیز به شما در مورد کودکتان کمک کنند.


اولین پرواز کودک


4- آمادگی بی قراری و گریه کودک را در هواپیما داشته باشید


مطمعنا هیچ کس صدای گریه و داد و فریاد یک کودک که ترسیده است را در هواپیما دوست ندارد. اما این امر ممکن است اتفاق بیفتد و کاملا طبیعی است. بچه‌ها به شیوه‌های متفاوت به محیط‌های جدید واکنش نشان می‌دهند و اینکه شما بخواهید جلوی واکنش آن‌ها را بگیرید برای آن‌ها بسیار استرس زا است. در حالی که بعضی اوقات گریه کودک واقعا غیر قابل کنترل است و از اختیار شما خارج است اما چیزهایی هست که می‌تواند کمک کند که در سراسر پرواز کودکتان گریه و جیغ و فریاد نکند. چیزهایی مثل گذاشتن مقدار زیادی تنقلات در جلوی او، چیزهایی که فکر آن‌ها را از ترس منحرف می‌کند مثل آوردن چند اسباب بازی جدید، دادن چیزهایی برای خوردن به آن‌ها که این امر باعث جلوگیری از گوش درد آن‌ها در هنگام تیک آف می‌شود. همچنین مکیدن شیشه شیر و یا استفاده از پستانک در هنگام بلند شدن هواپیما برای جلوگیری از گرفتگی گوش و گوش درد کودکان بسیار موثر است. همچنین خیلی بهتر است که قبل از سفر کودک را به یک پزشک نشان دهید تا کاملا مطمئن شوید که بیمار نیست یا عفونت گوش ندارد که اگر عفونت گوش داشته باشند در زمان بلند شدن هواپیما می‌تواند درد گوش آن‌ها را تشدید کند.


اگر کودکتان شروع به گریه کردن در هواپیما کرد سعی کنید آرام باشید. اگر شما استرس داشته باشید این استرس به کودکتان نیز منتقل خواهد شد و آرام کردن او سخت‌تر خواهد شد. 


5- خودتان را برای حوادث احتمالی آماده کنید


شما لازم نیست حتما با تجهیزات کامل به داخل هواپیما بروید. اما داشتن چیزهایی برای مواقع ضروری می‌تواند کمک کننده باشد. مثل به همراه داشتن یک دست لباس اضافه برای خودتان و فرزندتان در صورت خیس شدن، کثیف شدن یا تهوع، همچنین داشتن یک کیسه پلاستیکی اضافی برای گذاشتن اقلام کثیف در آن در حین پرواز. همراه داشتن تنقلات اضافی و یک بطری آب قابل انعطاف در صورت تاخیر در پرواز. اگر ازوسایل الکترونیک استفاده می‌کنید حتما شارژر به همراه داشته باشید. اگر فرزندتان به اندازه کافی بزرگ است می‌توانید قبل از سفر با او حرف بزنید و از مسائلی که در طول پرواز ممکن است پیش بیاید او را آگاه سازید تا بیشتر آمادگی مواجهه با یک محیط جدید را داشته باشد.


 


پرواز برای اولین بار می‌تواند یک تجربه هیجان انگیز باشد. خاطره‌ای که شاید فرزندتان آن را در تمام عمرش به خاطر بسپارد. سفر نظر از اینکه به چه مقصدی می‌خواهید سفر کنید و چرا، به هرحال این یک نقطه عطف بزر گ برای کودکتان است. سعی کنید لحظات خوبی را برای او رقم بزنید.


 

2
0
پاسخ به نظر
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.